گل های آپارتمانی مناسب فصل بهار

نویسنده: مدیر ارشد دسته: گل و گیاه آپارتمانی تاریخ: 1395-08-13 دیدگاه: 0 بازدید: 558

یکی از گل های مناسب فصل بهار که معمولا همه در خانه های خود دارند.پامچال گلی بسیار حساس است و عاشق رطوبت است. باید آن را مداوم آبیاری کنید.روزانه به گلدان باید آب دهید تا اندازه ای که فقط خاک گلدان مرطوب باقی بماند و آب از آن بیرون نریزد.نور مستقیم همراه با دمای خنک هوا بهترین شرایط برای رویش این گل می باشد.

گل های آپارتمانی مناسب فصل بهار

برای اینکه بهار را به منزل های خود بیاورید و آپارتمان خود را زیباتر کنید بهتر است از گیاهانی که در این فصل گل میدهند،استفاده کنید.در این مقاله ما چند نمونه از این گل ها را برای نگه داری در آپارتمان هایتان معرفی خواهیم کرد.این گل ها بعد از فصل بهار گل نمی دهند و بهتر پیاز آن ها را نگه داری کنید تا در بهار بعدی باز از گل دهی و زیبایی آن لذت ببرید.

  • گل پامچال

یکی از گل های مناسب فصل بهار که معمولا همه در خانه های خود دارند.پامچال گلی بسیار حساس است و عاشق رطوبت است. باید آن را مداوم آبیاری کنید.روزانه به گلدان باید آب دهید تا اندازه ای که فقط خاک گلدان مرطوب باقی بماند و آب از آن بیرون نریزد.نور مستقیم همراه با دمای خنک هوا بهترین شرایط برای رویش این گل می باشد.نور مسنقیم نباید در تابستان و هوای داغ باشد.

  • سنبل

سنبل جز دسته گل های پیازی است و از نیمه اسفند تا هفته های آخر فروردین گل میدهد و در رنگ های بنفش،سفید،قرمز و صورتی و زرد وجود دارد. پیاز گل بعد از خشک شدن برگ ها باید در گلدان بزرگ تری کاشته و نگه داری شود تا رشد کند و در سال بعد نیز گل بدهد.بهترین خاک برای نگه داری پیاز سنبل،ترکیبی از شن نرم ساحلی با ترکیبی از کود گاوی است.اگر مراقبت های لازم به درستی انجام نشود دو سال یک بار گل می دهد.

  • لاله

لاله نیز یکی از گل های مناسب در فصل بهار است که با گل های خود زیبایی خاصی به منزل شما خواهد داد.برای ماندگاری بیشتر گل های لاله آن را در مکان سرد و دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید.پیاز گل لاله بسیار حساس است و در شرایط خاص گلخانه ای،در رطوبت و دمای مشخصی رشد خواهد کرد.برای نگه داری پیاز این گل باید آن را در خاک سبک شنی و کود پوشیده قرار دهید.بهتر است یک سال در میان پیاز گل را در باغچه یا گلدان بکارید. سعی کنید این گل را در هوای سردتر نگه داری کنید زیرا گل لاله در هوای سرد رشد کرده و ساقه بلندتری می دهد.

  • گل سینره

 این گل دارای رنگ های تند و متنوعی است که به باغچه و گلدان شما زیبایی بیشتری می دهد.رشد این گل تا بیش تر از 60 سانتی متر است .این گل در رنگ های زیبایی مانند سفید،صورتی،آبی،ارغوانی و قرمز گل دارد.برای گل دادن این گل زیبا باید آن را در سایه کم و با آّب و خاک و کود غنی نگه داری کنید.
دیدگاه خود را بنویسید

بالا